Skip to content
  • About
  • SUBSCRIBE
Nattmodus
  • Hjem
  • Om
øl 04/02/2020

Søkte om å få drikke øl på bussen mot “sosial angst” i stedet for hund

Flere utnytter nå søkeprosessen for å registrere seg et tjeneste-dyr mot depresjoner og lignende. Problemet nå er at det ikke en gang er dyr det søkes om.

beer
Floyd Hayes er markedsfører og prøver å tjene penger i bransjen. En god måte å få oppmerksomhet på fant han ut kunne være å prøve å registrere øl som støtte mot sosial angst. Bilde: Tembela/Pexels.
Posted byTrond Bie

Floyd Hayes fra Brooklyn liker øl. Nå søker han hjelp til å kunne drikke øl uansett hvor han er grunnet sosial angst.

Øl som støtte mot sosial angst?

Så glad er han i drikken at han registrerte “beer” som støtte på usaservicedogregistration.com i det håp om at han endelig kan nyte en øl uansett hvor han er, og spesielt steder der det er ulovlig for andre å drikke alkohol, blant annet på bussen.

Hayes forklarer:

” Jeg har hatt problemer med å prøve å ta halvliterne på offentlige busser og til forretningssteder, så jeg hadde ideen om å få den registrert”.

Øllet det ble søkt om er en 4,7 dl. “session IPA” (en IPA med lavere akoholprosent enn normalt, og ofte under 5 prosent).

Hund ikke tillatt i blokken, så han fant på noe annet

“Jeg har ikke lov å ha hund i bygningen min, så jeg trodde et emosjonelt støtte-øl ville være mer passende. Det hjelper med å lindre angsten min og er en kostnadseffektiv måte å håndtere stress på. ”

Videre forklarer han at:

“Det er et deilig øl med en relativt lav alkoholprosent på 5 prosent, og kan derfor konsumeres uten å hindre hånd-øye-koordinering, mental evne eller skjønn.”

Dessverre for Hayes er ikke prosessen så automatisk som den måtte ha vært for å få dette stuntet gjennom; det er nemlig personer i andre enden som må godkjenne dyrene, og uten papirer fra legen er det heller ikke mulig.

En representant for “USA Service Dog Registration” sier at han kan prøve dagen lang, men at øl ikke er et godkjent støtte for emosjonelle problemer.

Kilde:
Ale Street News

Abonner på Northern Food Nyhetsbrev


HjemOppskrifterOm

HjemOppskrifterOm
© 2019-2021  Pollination Publishing  |Personvern